Dış Cephe Bina Boyama

Bina dış cephe boyama işlerinizde Adana ve çevresindeki bir çok referansıyla Turkuaz İnşaat hizmetinizdedir.

Dış cephe boyama işlemi sırasında kullanılan dış cephe boyaları ve ürünleri farklı sorunlara en uygun çözümleri getirmek için kullanılır. Dış cephenizde çatlama, kabarma, tebeşirlenme, kirlerin toplanması, çiçeklenme, solma, donma, üst üste bindirme, küf, paslanma, boya uyuşmazlığı, soyulma, zayıf alkali dayanım, kimyasalların kusması, yüzey kırışıklığı, ahşabın kararması-yaşlanması gibi çeşitli sorunlar olabilmektedir. Her sorun için farklı özelliklerde boya ve ürünler kullanılması gerekir.

Duruma göre akrilik, plastik ve elastik esaslı dış cephe boyaları kullanılabilmektedir. Örneğin yeni binaların cephelerinde elastik esaslı boya kullanırsak bir süre sonra elastikiyet sağlayarak uyum sağlaması için daha faydalı olacaktır. Elastik boya aynı zamanda yüzeyde oluşmuş çatlakları kapatmak için veya uzun süre çatlak oluşmasını engellemek içinde kullanılmaktadır.

Silikon boyaların yapısında bulunan silikon yüzünden su emişi azaltılmış ve su itme özellikleri vardır. Bu nedenle binanın dış cephesi yağmurlarda yağmur suyunu iter ve çok az kısmının boya tarafından emilmesini, ayrıca kabarma gibi durumların daha geç oluşmasını sağlarlar.

Küf önleyici bazlı boyalar ise daha çok Mersin gibi sahil kenarlarında bulunan yazlık siteler tarafından tercih edilmektedir. Sahil kenarlarındaki binalarda karşılaştığımız yosunlaşma ile çok fazla yağmura maruz kalan mekanlarda, nemin yoğun olduğu ortamlarda kullanılan malzemelerdir.

Akrilik esaslı malzemeler standart dış cephe boyalarıdır. Silikon boyalar kadar su itme özellikleri olmasada, kaliteli akrilik boyalar ihtiyacı bir nebze karşılar.


Dış Cephe İzolasyon Boyasının kalıcı olması için boyanın yapıldığı hava şartları ve duvarlardaki nem oranı çok önemlidir. Bu yüzden detayları önceden fark edip, bu doğrultuda önlem almak gerekir. Bina boyama, dış cephe boyama fiyatları için 0542 244 14 53 nolu telefondan Abdullah Usta ile irtibat kurunuz.

Resim Gelecek...